Akné – tipy z přírody

posted May 27, 2012, 7:52 AM by admin _

Akné, zanícené póry, červené pupínky a černé tečky trápí nejenom náctileté. Akné zažila doslova na vlastní kůži většina lidí a mnoho z nich se s akné potýká celý život. Zbavit se akné mohou pomoci přírodní prostředky s dezinfekčním působením, které pročistí póry, působí proti projevům akné a zabraňují vzniku a šíření infekce. Při akné vám tak může být užitečný tea tree olej, oceníte i orientální nimbový olej nebo exotický tamanu olej. Jako přírodní antibiotikum se označuje i panenský kokosový olej.


Tea tree oil

Jako nejúčinnější přírodní dezinfekce působí Tea tree oil. Jedná se o esenciální olej z australské rostliny kajeput střídavolistý (nesprávně označovaného jako čajovníku). Tea tree oil nachází široké uplatnění v domácí lékárničce, mj. se užívá k dezinfekci drobných kožních poranění, štípanců, bodnutí hmyzem, účinně působí také proti oparům nebo kožním plísním, zbavuje mykóz pokožku i nehty.

Tea tree olej jako dezinfekce nepálí, neředěný se však užívá pouze lokálně. Způsobuje silné prokrvení, které nemusí být vhodné pro citlivou pokožku. Efektivně ničí bakterie, viry i plísně, přitom nepoškozuje tkáně a dá se užívat i dlouhodobě.

Tea tree oil vám pomůže i z nevzhlednými pupínky – stačí postižená místa potírat čistým tea tree olejem cca 3x denně.


Nimbový olej

Neem olej nebo také česky nimbový olej představuje jeden ze vzácných indických olejů, užívaný tradičně v ajurvédském léčebném systému. Nimbový olej pochází z posvátného stromu Indie zaderachu indického (Azadirachta indica). Je charakteristický obsahem nimbinu, azadirachtinu a dalších přírodních látek, které účinně působí proti mikrobům. Typický je i svou specifickou vůní silně připomínající česnek.

Také nimbový olej je prospěšný při akné, odstraňuje také opary, léčí kožní a nehtové plísně, ekzémy aj. Zjemňuje pokožku, zpomaluje stárnutí pleti, má přitom výrazné antivirové, antibakteriální a protiplísňové vlastnosti.


Tamanu olej

Tamanu olej pochází z Polynésie. Zde se získává lisováním za studena z jadérek plodů posvátného stromu, který domorodci označují jako Atí. Jde o domu, botanicky kalabu obvejčitou (Calophyllum inophyllum). Také tamanu olej nabízí unikátní hojivé, analgetické a dezinfekční vlastnosti, které se uplatňují při léčbě akné.

Tamanu olej účinně zmírňuje projevy akné díky svému protizánětlivému složení, pomáhá i při hojení drobných kožních poranění, jizev, hojí kožní ekzémy, ničí opary i kožní plísně – užívá se přímo na postiženou pleť i nehty.


Kokosový olej

Zatímco nimbový ani tamanu olej se neužívají vnitřně, nejsou vhodné ani jako masážní prostředky k celkovým masážím (užívají se pouze lokálně), kokosový olej jako přírodní antibiotikum nachází široké využití v péči o pleť, pokožku, vlasy nebo nehty, užívá se i jako masážní olej k exotickým kokosovým masážím.

Kokosový olej je unikátní obsahem mastných kyselin, které dokážou ničit bakterie, viry, plísně, kvasinky i jiné patogenní mikroorganismy. Hodí se k ošetření problematické – především suché a poškozené pokožky, slouží také jako masážní olej, regenerační prostředek po opalování, holení nebo depilaci, v neposlední řadě pak také jako přírodní lubrikační gel se smyslnou vůní.


Tea tree olej, nimbový olej, tamanu olej, kokosový olej i další panenské oleje najdete v eshopu SÍLADOTEKU. Zde se také dozvíte řadu užitečných informací o použití tea tree, tamanu oleje či kokosového oleje, čekají na vás také články o dalších z řady vzácných přírodních produktů.

Comments