BIO Pupalkový olej a vlasy

posted Feb 21, 2012, 7:52 AM by admin _

BIO Pupalkový olej užívaný vnitřně se má mnoho blahodárných účinků na zdraví celého organismu. Mj. se podílí na zlepšování kvality pleti, vlasů a nehtů. Pomáhá také zmírňovat řadu kožních onemocnění.

Z hlediska vlasů je nejvhodnější pro suché a poškozené vlasy. Ty pomáhá vyživovat, posilovat a chrání je před vnějšími vlivy prostředí. Při vnitřním užívání pupalkového oleje se užívá 1 kávová lžička oleje 2x denně.

Více se dozvíte v sekci Použití BIO pupalkového oleje.


Pupalkový olej se aplikuje také přímo na vlasy. Ideální je jeho vnější použití ve formě zábalů na vlasy.


Zábal na vlasy z BIO pupalkového oleje

Pro vytvoření posilujícího balzámu na suché a poškozené vlasy vám stačí trocha pupalkového oleje. Je dobré pupalkový olej před aplikací na vlasy mírně zahřát, tím se prohloubí jeho prospěšné působení. Rozhodně však pupalkový olej nevystavujte příliš vysokým teplotám. Zcela postačí, když nalijete trochu BIO pupalkového oleje do menšího igelitového sáčku a na pár minut ho vložíte do horké vody.

Zábal z pupalkového oleje na se aplikuje na suché, ale čisté vlasy. Pokud jste si právě vlasy umyli, je dobré je zcela vysušit a sečkat několik hodin než ho aplikujete.

Aplikaci teplého pupalkového zábalu začněte od kořínků a vlasové pokožky, postupujte přes délku vlasů až ke konečkům. Na ty se zaměřte. V případě, že se vaše pokožka často mastí, vynechejte při aplikaci oblast vlasové pokožky a zábal aplikujte přímo pouze na délku vlasů a vlasové konečky.

Po aplikaci pupalkového zábalu vlasy zabalte do potravinové fólie, kterou můžete ještě přikrýt ručníkem. Zábal ponechejte na vlasech po dobu 30 – 45 minut.

Balzám z pupalkového oleje aplikujte na vlasy 1x týdně.


Pupalkový olej se užívá také jako nehtový stimulátor, najde i další využití v péči o pleť, dá se aplikovat také ve formě pleťových masek.

Více se dočtete v našem dalším článku: BIO Pupalkový olej: tipy v péči o pokožku

Comments