Dýňový olej netradiční barvy a skvělé chuti

posted Mar 6, 2012, 1:49 AM by admin _

Dýňový olej vyniká před ostatními panenskými oleji v několika ohledech.

Především jde o vysoký obsah zinku, kterým předčí všechny známé rostlinné oleje. Vedle zinku obsahuje i další cenné minerály jako železo, vápník, mangan, draslík aj. V dýňovém oleji najdeme také vitamíny A,C a E, vitamíny skupiny B, kyselinu listovou a další zdraví prospěšné látky, které mu dávají do vínku mj. skvělé antioxidační vlastnosti.

Stejně jako ostatní panenské oleje obsahuje i dýňový olej nenasycené mastné kyseliny – pro lidské tělo nepostradatelné, prospěšné mj. pro kardiovaskulární systém.


Vynikající regenerační tělový olej

Dýňový olej je proto skvělým výživným a regeneračním tělovým olejem, lze ho užívat i ve formě vlasových zábalů. Také díky vysokému obsahu zinku podporuje růst vlasů.


Dýňový olej ve zdravé kuchyni

Dýňový olej, který se lisuje z typických plochých semínek dýně (tykve obecné), vyniká také netradiční zelenohnědou barvou. Ta může připomínat klasický motorový olej. Vedle toho však dýňový olej nabízí také originální jemně oříškovou chuť a vůni se sladkým nádechem. Právě tato chuť a také cenné složení dýňového oleje se využívá ve zdravé kuchyni.

Dýňový olej se užívá k dochucení zeleninových salátů, tvoří ingredienci salátových dresinků i domácího pesta. Může se přidávat do nejrůznějších pomazánek. Skvěle dochutí také vařenou rýži, brambory. Hodí se také v kombinaci se sýry. Nachází uplatnění i k zakapávání polévek.

Dýňový olej se však hodí i ke sladkým dezertům, moučníkům a ovocným salátům. Může se kombinovat i s posypáním s dýňovými semínky, dodá lahodnou oříškovou chuť například palačinkám s ovocem a se šlehačkou.

Dýňový olej se hodí především do studené kuchyně, snese i mírné tepelné zpracování. Může se zahřívat max. do 120 stupňů. Rozhodně se nehodí na smažení.

Při přímé konzumaci se doporučuje jedna až čtyři čajové lžičky dýňového oleje denně.


A jaké jsou jeho účinky dýňového oleje?

  • dýňový olej pomáhá mužům při problémech s prostatou
  • užívá se jako zdroj potence a energie
  • podporuje správnou funkci ledvin a pomáhá při problémech močových cest
  • zklidňuje trávící trakt, je prospěšný při vředových onemocněních
  • má antioxidační a regenerační vlastnosti

Také panenský dýňový olej, stejně jako další cenné panenské oleje ve své nejčistší podobě zakoupíte v e-shopu www.LNĚNÝ OLEJ LÉČÍ.cz.

Comments