Jojobový olej v kosmetické péči

posted Apr 5, 2012, 5:49 AM by admin _

Jojobový olej bývá často zařazován mezi panenské oleje, ačkoli de facto panenským olejem není. Jojobový olej je tekutým voskem, který produkuje stále zelená rostlina Simondsie čínská (Chimondsia chinensis). Známé jsou především plody Simondsie, které svým tvarem nápadně připomínají kávová zrna, podstatně větších rozměrů


Pečující jojobový olej

Jojobový olej je nedílnou součástí mnoha pečujících kosmetických přípravků, v péči o pleť, pokožku celého těla i vlasy se užívá často také přímo neředěný.

Jojobový olej je velice podobný tukům, které produkují mazové žlázy pokožky, ta ho tedy ochotně přijímá za vlastní. Jojobový olej má vynikající vyživující, hydratační a hojivé schopnosti. Pro vysoký obsah nenasycených mastných kyselin, stopových prvků a především antioxidačního vitamínu E, který je známý svými pečujícími vlastnostmi na pokožku, patří k nejcennějším rostlinným olejům užívaným v kosmetické péči.


Jojobový olej pro všechny typy pokožky

Jojobový olej se skvěle hodí k péči o všechny typy pokožky, včetně té nejcitlivější. Mohou ho užívat i novorozenci. Nezpůsobuje alergické reakce, má vynikající hojivé účinky.

Jojobový olej má schopnost udržovat přirozenou vlhkost pokožky, vyživuje ji a zanechává ji sametově hebkou. Pravidelná aplikace jojobového oleje zvyšuje odolnost pokožky. Příznivě působí také na pružnost pleti, pomáhá redukovat známky stárnutí.

Jojobový olej má přirozený UV filtr 3-4, bývá proto součástí regeneračních přípravků na opalování.

Pro své snadné roztírání a výbornou skluznost se jojobový olej užívá také k masážím.


Jojobový olej i na vlasy

V neposlední řadě nachází uplatnění i v péči o vlasy. Užívá se ve formě olejových zábalů nebo se pár kapek jojoby aplikuje přímo na konečky vlasy jako bezoplachová regenerační kůra.


Kde čistý jojobový olej koupit?

Jojobový olej najdete v nabídce eshopu s panenskými oleji na www.lnenyolejleci.cz. Koupit ho můžete i v přírodním eshopu Síla doteku na www.siladoteku.cz, který je věnován unikátním přírodním produktům, které pečují o tělo i o duši.

Comments