Kokosový olej v péči o pleť a vlasy

posted Apr 9, 2012, 5:42 AM by admin _   [ updated Nov 20, 2013, 11:29 AM ]

Panenský kokosový olej pochází z tropických ostrovů tichomoří, které nám také připomíná svou exotickou vůní.

Pro svou opojnou vůni se kokosový olej využívá k vynikajícím relaxačním masážím. Nachází uplatnění pro profesionální i domácí masáže. Při masážích se využívá také jeho výborná skluznost a schopnost snadno se vstřebat. Kokosový olej předává pokožce své výživné, ochranné a regenerační složky, zanechává ji hebkou, vláčnou a krásně provoněnou.

Kokosový olej se užívá také jako součást péče o pleť, zvláště pokud jde o pleť suchou a poškozenou. Působí proti bakteriím, virům, plísním, kvasinkám i jiným patogenům, takže pomáhá léčit projevy nejrůznějších kožních onemocnění. Kokosový olej zanechává na pokožce jemný ochranný film, užívá se proto v zimě, kdy chrání pleť a rty před mrazem nebo v létě po opalování. Kokosový olej je také vhodný ke zklidnění pokožky po holení.

Těhotným ženám pomáhá kokosovýolej předcházet vzniku strií, ženám po porodu pak zase regenerovat rozpraskané bradavky při kojení. Kokosový olej regeneruje a neškodí miminku. Obsahuje mj. kyselinu laurovou a kaprynovou, které jsou i také složkami mateřského mléka. Zatímco kyselina laurová má především antibakteriální vlastnosti, kyselina kaprynová působí zejména proti kvasinkám.

Kokosový olej zklidňuje podrážděnou pokožku, regeneruje a navíc působí antibioticky. Pro svou výbornou skluznost a také opojnou vůni se užívá i jako nenahraditelný lubrikační gel (pozor, není však vhodný pro použití v kombinaci s latexovými kondomy).

Kokosový olej je prospěšný i v péči o vlasy, vyživuje a regeneruje suché a poškozené vlasy, navrací jim vitalitu a lesk. Užívá se v podobě olejového zábalu, kdy se nanáší na suché a čisté vlasy, nechá se jako vlasová maska působit asi půl hodiny a poté se opláchne a smyje jemným šamponem.

Kokosový olej regeneruje také nehty, navíc působí proti plísním, stačí ho vtírat do nehtových lůžek nebo užívat místo krému na ruce.

Comments