Ricinový olej na řasy

posted Apr 3, 2012, 11:45 PM by admin _   [ updated Apr 3, 2012, 11:46 PM ]

Ricinový olej je specifických rostlinným olejem.

Získává se ze semen tropické rostliny – skočce obecného, u nás známého spíš jako ricin nebo ricinovník. Ricinový olej prochází několikanásobnou filtrací a tepelným zpracováním, přestože jsou semena této rostliny prudce jedovatá, ricinový olej toxický není. Právě naopak. 

Ricinový olej se užívá v potravinářství, kosmetice, farmaceutice i dalších průmyslových odvětvích.

Ricinový olej nachází uplatnění i v domácím prostředí - ve formě ricinových zábalů na bolavé svaly a klouby. Ricinový olej má totiž schopnost stimulovat činnost lymfatického systému, tím urychluje regeneraci poškozených tkání, napomáhá detoxikaci. Také pro své silné promaštující vlastnosti se užívá při hojení jizev, léčbě bradavic a dalších poškození kůže.


Ricinový olej jako regenerátor na řasy

Ricinový olej bývá běžnou součástí většiny regenerátorů řas. Užívá se pro obnovení hustoty a délky řas, které často bývají poškozené užíváním řasenek a další dekorativní kosmetiky. Ricinový olej stimuluje růst řas.


Jak ricinový olej na řasy aplikovat?

Ricinový olej se dá na řasy nanášet i přímo, je však třeba dbát na to, aby se nedostal do očí. Některé citlivé jedince může ricinový olej dráždit.

Chcete-li vyzkoušet ricinovou regenerační kůru na řasy, není nic jednoduššího než si pořídit čistý ricinový olej (zakoupíte ho např. v eshopu na www.lnenyolejleci.cz nebo www.siladoteku.cz) a pravidelně, nejlépe vždy večer ho nanášet opatrně na konečky řas. Již po týdnu či dvou vaše řasy budou znatelně hustější a delší.

Ricinový olej můžete na řasy nanášet prostřednictvím čistého kartáčku staré řasenky nebo vatové tyčinky. Soustřeďte se zejména na jejich konečky. Dbejte na to, aby se ricinový olej nedostal do očí. Ricinový olej se na řasy zejména z praktických důvodů nanáší večer a je tak součástí noční péče.


Vše o ricinovém oleji najdete na webových stránkách www.ricinovyolej.cz. Dozvíte se zde nejenom o jeho použití na řasy, ale také na různá kožní onemocnění. Dočtete se i o hojivých ricinových obkladech.

Comments