Tipy v péči o pokožku

posted Mar 6, 2012, 1:50 AM by admin _

V široké paletě zdraví prospěšných účinků pupalkového oleje, především obsažených mastných kyselin najdeme i příznivé působení na stav pokožky, vlasů a nehtů. BIO Pupalkový olej působí na zlepšení pleti prostřednictvím vnitřního užití (užívá se 1 kávová lžička 2x denně).

Více se dozvíte v sekci Použití BIO pupalkového oleje.


BIO Pupalkový olej se používá také v přímé péči o citlivou a poškozenou pokožku. Bývá účinnou přísadou luxusní pleťové kosmetiky. Lze ho přidat i do klasického krému nebo tělového mléka, které oživí o své cenné bioaktivní přísady.

Pupalkový olej se užívá i k přímému ošetření pleti i pokožky celého těla.

Pupalkový olej je skvělou přísadou regeneračních domácích pleťových masek a kůr.

Nechte se inspirovat našimi tipy na užití BIO pupalkového oleje v péči o pokožku!


Pupalková maska pro citlivou a poškozenou pleť

Smíchejte asi lžičku BIO pupalkového oleje se smetanou ke šlehání a aplikujte na vyčištěnou pleť. Pupalková maska zklidní a vyhladí vaši pleť, stačí ji ponechat působit cca 20 minut, 1-2x týdně.

Pleťová maska z pupalkového oleje také pomáhá při akné.


Pupalkový peeling pro vyhlazení a projasnění pleti

Domácí peeling spočívá v kombinaci BIO pupalkového oleje (užívají se i další panenské oleje) a brusných částeček. Pro citlivou a narušenou pleť je ideální mletá káva (dá se použít i již vyvařená káva).

Na důkladně očištění obličej naneseme vrstvičku pupalkového oleje smíchaného s malým množstvím kávy, jemně třeme a masírujeme, dokud je nám to příjemné. Postupným třením z obličeje káva postupně opadá a pupalkový olej se vstřebá do pokožky. Příp. je možné zbytky oleje otřít vatovým polštářkem.

Po aplikaci peelingu zůstane pleť jasnější, živější a zdravější.

Pro normální pokožku se dá místo kávy užít i jemný pískový cukr, který je drsnější.


Pupalková lázeň pro vysušenou a poškozenou pleť

Vysušená, poškozená a citlivá pokožka celého těla si zaslouží blahodárnou lázeň. Základní ingrediencí bude BIO pupalkový olej (cca 2 kávové lžičky), který smícháme s 25 dcl tučné smetany. Můžeme přidat i cca 2 lžíce medu. Zklidňující směs poté rozmíchejte ve své lázni a dopřejte si její uvolňující a zkrášlující působení.


Pupalkový olej je výborný i jako regenerátor nehtů, kdy se přímo jemně vmasírovává do konečků prstů.

Užívá se i pro zlepšení kvality vlasů. Více se dozvíte v našem článku:BIO Pupalkový olej a vlasy.

Comments