ŽENA A KRÁSA‎ > ‎Panenské oleje‎ > ‎

Exotický kokosový olej

posted Apr 9, 2012, 5:46 AM by admin _

Kokosový olej patří k panenským olejům, získává se lisováním za studena z bílé dužiny kokosových ořechů (obsahuje až 75% tuku). Kokosové ořechy se předtím ručně sbírají z kokosových palem vysokých až 30 metrů, dužina se suší na slunci a drtí.


Kokosový olej – vnější užití

Panenský kokosový olej přináší vůni exotických dálek až k nám. Jeho nezaměnitelná vůně připomíná tropické ostrovy tichomoří, písečné pláže a relaxační šumění mořských vln.

Mj. se také používá k relaxačním masážím, které dokáže zpestřit svou báječnou relaxační vůní spojenou s dovolenou u moře a odpočinkem pod horkými slunečními paprsky.

Kokosový olej působí jako přírodní antibiotikum. Užívá se tak jako léčivá mast při řadě kožních problémů. Pro své regenerační a ochranné vlastnosti slouží k péči o citlivou, suchou a poškozenou pokožku. Mj. chrání pokožku v zimě před mrazem, regeneruje, zklidňuje a zmírňuje podráždění pokožky po opalování nebo po holení.

Více se dozvíte v článku Kokosový olej v péči o pleť a vlasy.


Kokosový olej na vaření

Kokosový olej je základní ingrediencí tradiční asijské kuchyně, exotickou vůní doplňuje nejrůznější pokrmy studené a teplé kuchyně. Kokosový olej je vhodný na vaření, pečení i smažení (odolává i velmi vysokým teplotám a nepřepaluje se).

Užívá se však nejenom pro svoji lahodnou chuť a vůni, kokosový olej působí antibioticky a také podporuje metabolismus. Snadno se vstřebává a neusazuje se v těle. Také proto, že nezatěžuje štítnou žlázu a neobsahuje cholesterol se užívá jako součást zdravé kuchyně. Kokosový olej dodává tělu energii, dokáže zasytit na několik hodin, konzumuje se proto také při nejrůznějších redukčních dietách a při hubnutí. Kokosový olej zbavuje chuti na sladké. Kokosovému oleji ve spojitosti s hubnutím se věnují webové stránky SKUTEČNÉ HUBNUTÍ.

Kokosový olej dokáže skvěle nahradit jakýkoliv jiný tuk užívaný v kuchyni. Oproti ostatním tukům má nižší energetický obsah. Můžeme z něho dělat pomazánky, užívat ho při grilování masa či zeleniny, nahradit jím máslo při pečení nejrůznějších moučníků. Kokosový olej skvěle ochutí slané pokrmy, dodá lahodný nádech i sladkým dezertům.


Panenský kokosový olej ve své nejčistší podobě zakoupíte v e-shopu SÍLA DOTEKU. Zde také naleznete řadu dalších užitečných informací o kokosovém oleji či dalších panenských olejích.

Comments