ŽENA A KRÁSA‎ > ‎Panenské oleje‎ > ‎

Panenský lněný olej

Lněný olej je unikátním olejem mezi panenskými rostlinnými oleji, je unikátní svým složením a svými příznivými účinky na lidské zdraví. Také proto je označován králem mezi panenskými oleji. Len setý, stejně jako pupalka dvouletá nebo rakytník řešetlákový pak bývají nazývány jako rostliny třetího tisíciletí.

Lněný olej se vyrábí lisováním za studena ze semínek lnu setého. Oproti jiným panenským olejům vyniká především vysokým obsahem nenasycené mastné kyseliny alfa-linoleové. Obsahuje až 60 % této výjimečné, zdraví prospěšné kyseliny, takové množství najdeme přirozeně jenom ve vysoce tučných rybách.

Vedle toho lněný olej obsahuje celý komplex dalších unikátních látek, které se vyznačují příznivým působením na lidské zdraví. Lněný olej se tak užívá nejenom jako tělový olej v péči o narušenou, vysušenou, citlivou pokožku nebo kůži postiženou ekzémy a akné, ale také vnitřně. Může nahrazovat běžné kuchyňské oleje ve studené kuchyni nebo se užívat přímo (1-2 lžičky denně).

Vysoký podíl nenasycených mastných kyselin, ale také vitamínů, minerálních látek nebo lecitinu působí jako účinná prevence civilizačních onemocnění, podporuje správnou funkci kardiovaskulárního systému, snižuje hladinu cholesterolu a celkově zlepšuje imunitu. Podílí se také na efektivním metabolismu, působí proti zácpě. Obsažený lecitin příznivě ovlivňuje mozkovou činnost.

O lněném oleji, jeho užití a jeho účincích na lidské zdraví se dozvíte více na www.LNĚNÝ OLEJ LÉČÍ.cz. Najdete zde také praktické informace o skladování lněného oleje a můžete ho zde přímo zakoupit.

Comments