ŽENA A KRÁSA‎ > ‎Panenské oleje‎ > ‎

Regenerační rakytníkový olej

posted Feb 21, 2012, 6:43 AM by admin _   [ updated Apr 3, 2012, 11:14 PM ]

Rakytník řešetlákový představuje mnohostranně užitečnou rostlinu. U nás je známý především jako okrasný keř. Rakytník pochází z Asie, z drsných podmínek mrazivé Sibiře, kde se však od pradávna využívá v tradiční medicíně pro léčbu mnoha zdravotních neduhů.

Latinský název rakytníku řešetlákového se překládá jako „zářivý kůň“ – údajně je to proto, že již dávno lidé věděli o lesklé a zdravé srsti koní pasoucích se na místech, kde rakytník rostl.

Regenerační rakytníkový olej

Panenský rakytníkový olej charakterizuje oranžová barva, která je také spojena s cennými bobulemi rakytníku řešetlákového. Rakytníkový olej se vyrábí lisováním za studena z plodů a semen rakytníku řešetlákového a vyniká především výraznými regeneračními a hojivými vlastnostmi.

Blahodárný elixír zdraví z rakytníku

Bobule rakytníku jsou komplexem všech důležitých vitamínů (A, B1, B2, B6, D, E, K nebo P), obsahují významný podíl karotenoidů, také minerální látky, třísloviny, kyselinu listovou a cenné nenasycené mastné kyseliny označované také jako vitamín F (Omega 3, Omega 6, Omega 9 nebo Omega 7).


Rakytníkový olej pro vnitřní i vnější užití

Rakytníkový olej se užívá vnitřně pro zvýšení odolnosti organismu a doplnění potřebných vitamínů a mnoha dalších bioaktivních látek

Rakytníkový olej pomáhá budovat imunitu v době chřipek a nachlazení.

Již po staletí se rakytník užívá pro zlepšení zánětlivých stavů dýchací soustavy, pomáhá při rýmě a nachlazení. Rakytníkový olej pomáhá i při gynekologických obtížích.

Má výrazné regenerační účinky na poškozené tkáně, pokožku i sliznice

Rakytníkový olej je proto prospěšný i při léčení chorob trávícího traktu, žaludečních vředech a průjmech. Pomáhá i při hemeroidech. Působí protizánětlivě a zmírňuje bolesti.

Rakytníkový olej má regenerační vlastnosti, které se užívají i při kožních onemocněních a poškození kůže. Pro zlepšení stavu se kombinuje vnitřní užití a vnější aplikace.


Panenskému rakytníkovému oleji jsou věnované stránky www.rakytnikovyolej100.cz. Zde se dozvíte o rakytníkovém oleji řadu užitečných informací, vedle složení najdete články i o účincích a použití rakytníkového oleje.

 
Comments