ŽENA A KRÁSA‎ > ‎

Panenský pupalkový olejNaše články

 • Pupalka - pro krásnou srst vašich miláčků BIO Panenský pupalkový olej je mj. také označován jako zdroj krásy, nemusí však vždy jít pouze o tu ženskou krásu. Vnitřním užití pupalkového předává tělu především cenné nenasycené mastné kyseliny ...
  Posted Feb 25, 2012, 3:38 AM by admin _
 • Proč pupalkový olej v tekuté podobě? BIO Pupalkový olej v tekuté podobě je čistý a přírodní BIO Pupalkový olej je přirozeně tekutý, vyrábí se lisováním za studena ze semen pupalky dvouleté. Pouze v tekuté podobě jde ...
  Posted Feb 21, 2012, 6:22 AM by admin _
 • BIO Pupalkový olej pro ženy O nesporných pozitivních přínosech BIO pupalkového oleje na zdraví a krásu žen není pochyb. Pupalkový olej při vnitřním užití (dávkování kávová lžička 2x denně): napomáhá posílení ženské energiereguluje hormonální ...
  Posted Feb 21, 2012, 8:23 AM by admin _
 • Tipy v péči o pokožku V široké paletě zdraví prospěšných účinků pupalkového oleje, především obsažených mastných kyselin najdeme i příznivé působení na stav pokožky, vlasů a nehtů. BIO Pupalkový olej působí na zlepšení pleti prostřednictvím ...
  Posted Feb 21, 2012, 6:55 AM by admin _
Showing posts 1 - 4 of 4. View more »


Pupalka - pro krásnou srst vašich miláčků

posted Feb 25, 2012, 3:37 AM by admin _   [ updated Feb 25, 2012, 3:38 AM ]

BIO Panenský pupalkový olej je mj. také označován jako zdroj krásy, nemusí však vždy jít pouze o tu ženskou krásu. Vnitřním užití pupalkového předává tělu především cenné nenasycené mastné kyseliny, také unikátní GLA, která vyniká svým protizánětlivým účinkem a skvělým působením na stav a krásu pokožky, vlasů a nehtů.

Vnitřní užívání pupalkového oleje tak napomáhá vaší kráse, je prospěšné při mnoha kožních onemocněních. Pupalkový olej se užívá i pro obnovení vitality vlasů, zabraňuje také jejich vypadávání.


BIO Pupalkový olej i pro psy

Své skvělé vitalizační vlastnosti dokážou složky panenského pupalkového oleje předávat i vašim čtyřnohým miláčkům. BIO Pupalkový olej se užívá také jako doplněk stravy pro psy.
 • Napomáhá při kožních problémech (alergie, svědivost, vypadávání srsti).
 • Pomáhá obnovovat srst, podporuje růst, pomáhá proti vypadávání, vysychání kůže i psím lupům.
 • Navrací srsti vitalitu a lesk.


Dávkování pupalkového oleje pro psy je 1-2 čajové lžičky.

Dávkování závisí na váze psa, pro menší psy stačí jedna lžička. Doporučuje se začít postupně.

Pupalkový olej jednoduše smícháte s jídlem. Svým psům tak dopřejete hodnotnou stravu a skvěle obohatíte jednostrannou výživu, kterou dostávají.

Extrudované krmivo se obecně doporučuje obohatit esenciálními mastnými kyselinami a panenský pupalkový olej je jedním z těch nejcennějších zdrojů. Je známý pro své zkrášlující účinky a vynikající protizánětlivé působení.

Proč pupalkový olej v tekuté podobě?

posted Feb 5, 2012, 11:00 PM by admin _   [ updated Feb 21, 2012, 6:22 AM ]

BIO Pupalkový olej v tekuté podobě je čistý a přírodní

BIO Pupalkový olej je přirozeně tekutý, vyrábí se lisováním za studena ze semen pupalky dvouleté. Pouze v tekuté podobě jde o čistě přírodní produkt, bez syntetických barviv a konzervantů.

Kapsle nebo tablety s pupalkovým olejem jsou připraveny k dlouhodobému prodeji v řadě obchodů. Dlouhodobá trvanlivost je však dána množstvím konzervantů, které ji zaručují.


BIO Pupalkový olej se hodí i na péči o pleť, vlasy i nehty

Právě panenský pupalkový olej v tekuté podobě lze užívat i v přímé péči o pokožku. Je vhodný k ošetření suché a poškozené pleti. Hodí se také k ošetření akné a ekzémů.

Více se dozvíte v našem článku: Tipy v péči o pokožku

Panenský pupalkový olej se hodí i jako regenerační kůra na nehty. Stačí ho pravidelně vtírat do nehtových lůžek. Stejně tak se osvědčil jako vynikající vlasový balzám pro suché a poškozené vlasy.

Více se dozvíte v našem článku: BIO Pupalkový olej a vlasy


BIO Pupalkový olej v tekuté podobě se dá kombinovat i s pokrmy

BIO Pupalkový olej se užívá přímo, doporučená denní dávka (jedna čajová lžička 2x denně) se dá konzumovat i v příměsi různých pokrmů (ty pomáhají mírnit jeho nahořklou chuť). Může se kombinovat s tvarohem, jogurtem, saláty, dětskou výživou, polévkou a dalšími hotovými pokrmy.

Pozor – rozhodně ho však nelze vystavovat vysokým teplotám, do teplé kuchyně je tedy nevhodný.

BIO Pupalkový olej pro ženy

posted Feb 5, 2012, 8:15 AM by admin _   [ updated Feb 21, 2012, 8:23 AM ]

O nesporných pozitivních přínosech BIO pupalkového oleje na zdraví a krásu žen není pochyb.

Pupalkový olej při vnitřním užití (dávkování kávová lžička 2x denně):

 • napomáhá posílení ženské energie
 • reguluje hormonální rovnováhu
 • je prospěšný při obtížích spojených s ženským cyklem

V řadě prospěšných účinků pupalkového oleje ženy také ocení vliv pupalkového oleje na ženskou krásu. BIO Pupalkový olej:

 • příznivě ovlivňuje stav pokožky, vlasů a nehtů
 • vyhlazuje stárnoucí pleť
 • uklidňuje citlivou a poškozenou pleť
 • pomáhá při léčbě kožních onemocnění

Pojďme se nyní podívat na příznivé účinky BIO pupalkového oleje na ženský organismus blíže.


BIO Pupalkový olej pro zdraví a k posílení ženské energie

Pupalkový olej obsahuje cennou kyselinu gama-linolenovou (GLA), která se v těle mění na tzv. prostaglandiny s protizánětlivým účinkem.

Tyto látky dokážou blokovat zánětlivé procesy, které jsou spojeny s menstruačními křečemi. Stejně tak mohou pomáhat také při bolesti prsů, endometrióze a dalších problémech spojených s menstruačním cyklem. Dokonce se zkoumá také užití pupalkového oleje v léčbě neplodnosti.

Cenné složky pupalkového oleje také zabraňují zadržování vody a sodíku v těle a působí tak proti výkyvům v hmotnosti, mj. v souvislosti s ženským cyklem.

Obecně působí pupalkový olej na správnou funkci metabolismu. Napomáhá efektivnímu spalování tuků a zabraňuje jejich ukládání, tím může být užitečný v udržování váhy.

Pupalkový olej se doporučuje ženám v klimakteriu, pomáhá k posílení ženské energie i hormonální rovnováze. Příznivě ovlivňuje intimní život žen.

V neposlední řadě má pupalkový olej také antidepresivní účinky. 

O všech účincích pupalkového oleje se dočtete v sekci BIO Pupalkový olej - účinky.


BIO Pupalkový olej pro ženskou krásu

Již jsme si říkali o pozitivním vlivu pupalkového oleje na udržování tělesné hmotnosti. Podívejme se nyní na další působení na krásu žen.

Pupalkový olej také příznivě působí na kardiovaskulární systém, podporuje lepší prokrvení končetin a působí tak proti vzniku křečových žil.

Pupalkový olej se také úspěšně užívá pro zlepšení stavu pokožky, vyhlazuje stárnoucí pleť, pomáhá při léčbě kožních problémů, ekzémů nebo akné.

Vyživuje a posiluje i vlasy a nehty.


Více se dozvíte v našich článcích:


Tipy v péči o pokožku

posted Feb 4, 2012, 9:00 AM by admin _   [ updated Feb 21, 2012, 6:55 AM ]

V široké paletě zdraví prospěšných účinků pupalkového oleje, především obsažených mastných kyselin najdeme i příznivé působení na stav pokožky, vlasů a nehtů. BIO Pupalkový olej působí na zlepšení pleti prostřednictvím vnitřního užití (užívá se 1 kávová lžička 2x denně).

Více se dozvíte v sekci Použití BIO pupalkového oleje.


BIO Pupalkový olej se používá také v přímé péči o citlivou a poškozenou pokožku. Bývá účinnou přísadou luxusní pleťové kosmetiky. Lze ho přidat i do klasického krému nebo tělového mléka, které oživí o své cenné bioaktivní přísady.

Pupalkový olej se užívá i k přímému ošetření pleti i pokožky celého těla.

Pupalkový olej je skvělou přísadou regeneračních domácích pleťových masek a kůr.

Nechte se inspirovat našimi tipy na užití BIO pupalkového oleje v péči o pokožku!


Pupalková maska pro citlivou a poškozenou pleť

Smíchejte asi lžičku BIO pupalkového oleje se smetanou ke šlehání a aplikujte na vyčištěnou pleť. Pupalková maska zklidní a vyhladí vaši pleť, stačí ji ponechat působit cca 20 minut, 1-2x týdně.

Pleťová maska z pupalkového oleje také pomáhá při akné.


Pupalkový peeling pro vyhlazení a projasnění pleti

Domácí peeling spočívá v kombinaci BIO pupalkového oleje (užívají se i další panenské oleje) a brusných částeček. Pro citlivou a narušenou pleť je ideální mletá káva (dá se použít i již vyvařená káva).

Na důkladně očištění obličej naneseme vrstvičku pupalkového oleje smíchaného s malým množstvím kávy, jemně třeme a masírujeme, dokud je nám to příjemné. Postupným třením z obličeje káva postupně opadá a pupalkový olej se vstřebá do pokožky. Příp. je možné zbytky oleje otřít vatovým polštářkem.

Po aplikaci peelingu zůstane pleť jasnější, živější a zdravější.

Pro normální pokožku se dá místo kávy užít i jemný pískový cukr, který je drsnější.


Pupalková lázeň pro vysušenou a poškozenou pleť

Vysušená, poškozená a citlivá pokožka celého těla si zaslouží blahodárnou lázeň. Základní ingrediencí bude BIO pupalkový olej (cca 2 kávové lžičky), který smícháme s 25 dcl tučné smetany. Můžeme přidat i cca 2 lžíce medu. Zklidňující směs poté rozmíchejte ve své lázni a dopřejte si její uvolňující a zkrášlující působení.


Pupalkový olej je výborný i jako regenerátor nehtů, kdy se přímo jemně vmasírovává do konečků prstů.

Užívá se i pro zlepšení kvality vlasů. Více se dozvíte v našem článku:BIO Pupalkový olej a vlasy.


BIO Pupalkový olej a vlasy

posted Feb 4, 2012, 8:57 AM by admin _   [ updated Feb 21, 2012, 6:27 AM ]

BIO Pupalkový olej užívaný vnitřně se má mnoho blahodárných účinků na zdraví celého organismu. Mj. se podílí na zlepšování kvality pleti, vlasů a nehtů. Pomáhá také zmírňovat řadu kožních onemocnění.

Z hlediska vlasů je nejvhodnější pro suché a poškozené vlasy. Ty pomáhá vyživovat, posilovat a chrání je před vnějšími vlivy prostředí. Při vnitřním užívání pupalkového oleje se užívá 1 kávová lžička oleje 2x denně.

Více se dozvíte v sekci Použití BIO pupalkového oleje.


Pupalkový olej se aplikuje také přímo na vlasy. Ideální je jeho vnější použití ve formě zábalů na vlasy.


Zábal na vlasy z BIO pupalkového oleje

Pro vytvoření posilujícího balzámu na suché a poškozené vlasy vám stačí trocha pupalkového oleje. Je dobré pupalkový olej před aplikací na vlasy mírně zahřát, tím se prohloubí jeho prospěšné působení. Rozhodně však pupalkový olej nevystavujte příliš vysokým teplotám. Zcela postačí, když nalijete trochu BIO pupalkového oleje do menšího igelitového sáčku a na pár minut ho vložíte do horké vody.

Zábal z pupalkového oleje na se aplikuje na suché, ale čisté vlasy. Pokud jste si právě vlasy umyli, je dobré je zcela vysušit a sečkat několik hodin než ho aplikujete.

Aplikaci teplého pupalkového zábalu začněte od kořínků a vlasové pokožky, postupujte přes délku vlasů až ke konečkům. Na ty se zaměřte. V případě, že se vaše pokožka často mastí, vynechejte při aplikaci oblast vlasové pokožky a zábal aplikujte přímo pouze na délku vlasů a vlasové konečky.

Po aplikaci pupalkového zábalu vlasy zabalte do potravinové fólie, kterou můžete ještě přikrýt ručníkem. Zábal ponechejte na vlasech po dobu 30 – 45 minut.

Balzám z pupalkového oleje aplikujte na vlasy 1x týdně.


Pupalkový olej se užívá také jako nehtový stimulátor, najde i další využití v péči o pleť, dá se aplikovat také ve formě pleťových masek.

Více se dočtete v našem dalším článku: BIO Pupalkový olej: tipy v péči o pokožku

1-5 of 5