ŽENA A KRÁSA‎ > ‎

Výhradně pro ženy

Naše články

 • Klimakterium Klimakterium (česky přechod) je obdobím, kdy dochází k utlumování reprodukční funkce organismu. Ačkoliv se klimakterium týká obou pohlaví, u žen je jeho průběh mnohem výraznější, takže se často pod pojmem ...
  Posted Apr 27, 2012, 9:57 AM by admin _
 • Pupalkový olej - těhotenství a porod Pupalkový olej je především zdrojem krásy a ženské energie. Výborně působí na kvalitu pleti, vlasů a nehtů a ženám pomáhá při mnoha ženských problémech. Panenský olej pupalky dvouleté má výjimečné ...
  Posted Feb 25, 2012, 3:57 AM by admin _
 • Malé zamyšlení nad ženskou krásou Ženská krása je často užívaným pojmem, přestože je těžko definovatelná a v mnoha ohledech ryze subjektivní. Krásu žen dnes mediálně prezentují především vyhublé modelky nezvyklých výšek, které mají málo společného ...
  Posted Feb 21, 2012, 7:38 AM by admin _
 • Pupalkový olej pro ženy O nesporných pozitivních přínosech BIO pupalkového oleje na zdraví a krásu žen není pochyb. Pupalkový olej při vnitřním užití (dávkování kávová lžička 2x denně): napomáhá posílení ženské energiereguluje hormonální ...
  Posted Feb 21, 2012, 7:11 AM by admin _
Showing posts 1 - 4 of 4. View more »

Klimakterium

posted Apr 27, 2012, 9:57 AM by admin _

Klimakterium (česky přechod) je obdobím, kdy dochází k utlumování reprodukční funkce organismu. Ačkoliv se klimakterium týká obou pohlaví, u žen je jeho průběh mnohem výraznější, takže se často pod pojmem klimakterium myslí právě to ženské.

Jde o zcela přirozený stav, kdy se snižuje tvorba pohlavních hormonů, omezuje funkce vaječníků a postupně se utlumuje i menstruační cyklus. Klimakterium může trvat několik měsíců až let, končí ztrátou plodnosti a menopauzou, kdy se zcela zastaví menstruační cyklus.

Období přechodu zažívají ženy zhruba od 45 roku až do 55 roku. Bohužel, nezřídka ho provází mnoho nepříjemných zdravotních i jiných problémů. Dochází k nespavosti, depresím, zvýšenému pocení, bolestem hlavy. Fyzicky se mění struktura pokožky, objevují se typické vrásky. Může docházet i k zadržování vody v těle a nadváze, klimakterium bývá spojeno také s onemocněním kardiovaskulárního systému, zvyšováním hladiny cholesterolu v krvi nebo inkontinencí.

V období klimakteria hraje nanejvýš důležitou úlohu zdravá strava a životní styl

Mohou se užívat hormonální tablety k omezení projevů přechodu, ty však zdaleka nejsou vhodné pro všechny ženy. 

Pomoci obnovit přirozenou hormonální hladinu adekvátní danému věku můžou i přírodní přípravky. Ty působí buď komplexně nebo pomáhají od nejrůznějších zdravotních obtíží nebo příznaků klimakteria. Vedle pupalkového oleje, který má komplexní působení, reguluje hormonální hladinu, působí antidepresivně, zvyšuje obranyschopnost a má i řadu dalších prospěšných účinků se užívají i přípravky založené na extraktech z červeného jetele. Známým pomocníkem v období ženského přechodu je i mateří kašička.

Pupalkový olej - těhotenství a porod

posted Feb 25, 2012, 3:57 AM by admin _

Pupalkový olej je především zdrojem krásy a ženské energie. Výborně působí na kvalitu pleti, vlasů a nehtů a ženám pomáhá při mnoha ženských problémech. Panenský olej pupalky dvouleté má výjimečné schopnosti harmonizovat ženský organismus, regulovat hladinu hormonů. Mj. má také antidepresivní účinky.

Pupalkový olej svým protizánětlivým působením uvolňuje menstruační bolesti, bolesti v prsou, pomáhá při endometrióze a dalších ženských problémech. Je prospěšný ženám v klimakteriu.

Jak se to s těhotenstvím?

Obecně se v těhotenství pupalkový olej nedoporučuje, ačkoli někteří lékaři jeho užívání v těhotenství nezakazují. První tři měsíce nejsou vhodné pro jakékoliv experimenty a v dalších fázích se účinky pupalkového oleje s těhotenstvím spíše vylučují.

Zcela opačně je to před termínem porodu, kdy může pupalkový olej ženám pomáhat v přípravách na hladký průběh porodu či ho pomoci vyvolat.


Pupalkový olej před porodem

Užití pupalkového oleje se však doporučuje cca 3 týdny před termínem porodu, má uvolňovat porodní cesty a připravovat ženské tělo na porod. Pupalkový olej je také známý jako přírodní prostředek, který může pomoci vyvolat porod, je tedy vhodný pro ženy, které přenáší.

Pupalkový olej se v těhotenství hodí i pro vnější užití. Je nenahraditelný pro masáž hráze, která pomáhá ženě připravit se na samotný porod.

Pravidelná masáž hráze (oblasti mezi pochvou a konečníkem) prováděná cca 4 týdny před porodem uvolní tuto oblast a dodá ji pružnost. Při porodu by se tak měla lépe rozvinovat. Masáž zároveň může budoucí mamince přiblížit pocity při porodu, naučí se ovládat svaly této oblasti, což se uplatní i v partnerském životě.

Masáž hráze může žena provádět sama nebo poprosit partnera. Ideální je právě využití čistých, přírodních olejů. Pupalkový olej je pro své skvělé účinky na pružnosti, uvolnění i protizánětlivé vlastnosti nenahraditelný.

Jakékoliv problémy je však vždy třeba konzultovat se svým lékařem.


Pupalkový olej po porodu

I po porodu ženy ocení působení pupalkového oleje. Vnitřní užívání tohoto výjimečného panenského oleje po porodu napomůže k harmonizaci hormonů, zlepší psychiku maminky, pomůže i v mnoha dalších ohledech.

Uvádí se, že mj. pupalkový olej popáhá také při padání vlasů po porodu.

Malé zamyšlení nad ženskou krásou

posted Feb 21, 2012, 7:14 AM by admin _   [ updated Feb 21, 2012, 7:38 AM ]

Ženská krása je často užívaným pojmem, přestože je těžko definovatelná a v mnoha ohledech ryze subjektivní. Krásu žen dnes mediálně prezentují především vyhublé modelky nezvyklých výšek, které mají málo společného s ženami běžného života. Tento trend vyznává světová móda již několik desetiletí. Bez ohledu na módní trendy a obrázky, které na nás denně chrlí většina časopisů pro ženy, je stále platné, že ženská krásná pramení především zevnitř, je spojena i s osobností a z velké části se odvíjí i od sebevědomí ženy.

Ostatně i modelky jsou důkazem toho, že to, co je pro některé ženy handicapem, se může jednoduše obrátit v ženskou přednost jenom tím, že změníme svůj přístup. Příkladem může být právě výška, vyhublost, či naopak kypré tvary, dlouhý nos, úzké rty, vysoké čelo nebo cokoliv jiného.


Jak být krásná?

Chcete být krásná? Zkuste zapracovat na svém sebevědomí, nehledejte své nedostatky, ale buďte hrdá na své přednosti. Určitě je máte! Krása se ukrývá v každé z nás.

Tyto stránky jsou věnované pupalkovému oleji, který je označován jako zdroj ženské krásy, ženské energie a sebevědomí. Pro krásnou pleť, vlasy a nehty je ideální kombinovat vnitřní a vnější užití pupalkového oleje, pupalkový olej je dá užívat ve formě pleťové masky, olejového balzámu i jako regenerátor nehtů. Krása a péče o své tělo jdou ruku v ruce. Budete-li o sebe pečovat, budete se cítit dobře a to se odrazí i v tom, jak budete vypadat. Platí to i naopak. Nízké sebevědomí se zrcadlí v nedostatku zájmu o sebe, to prohlubuje negativní pocity o sobě samé a ústí i v kritickém pohledu na svůj vzhled.

Začněte od začátku, pracujte na svém sebevědomí, nebojte se být ženou se vším všudy, pečujte o sebe, časem začnete spontánně objevovat i střípky své krásy.


Marylin Monroe: nechte se inspirovat!

Patronkou tohoto webu je Marylin Monroe, za celou historii se neobjevila žena, která by ji předčila v sex-appealu. Právě Marylin Monroe je považována za nejvíce sexy ženu všech dob a přitom právě ona byla ženou jako každá jiná. Měla svou krásu, kterou uměla vyzdvihnout, ženské křivky a bohužel i sebedestruktivní přístup k životu tak blízký mnoha ženám...


Nechte se inspirovat a probuďte svou krásu.

Věříme, že vám k ní může pomoci i panenský pupalkový olej.Pupalkový olej pro ženy

posted Feb 21, 2012, 7:11 AM by admin _

O nesporných pozitivních přínosech BIO pupalkového oleje na zdraví a krásu žen není pochyb.

Pupalkový olej při vnitřním užití (dávkování kávová lžička 2x denně):

 • napomáhá posílení ženské energie
 • reguluje hormonální rovnováhu
 • je prospěšný při obtížích spojených s ženským cyklem

V řadě prospěšných účinků pupalkového oleje ženy také ocení vliv pupalkového oleje na ženskou krásu. BIO Pupalkový olej:

 • příznivě ovlivňuje stav pokožky, vlasů a nehtů
 • vyhlazuje stárnoucí pleť
 • uklidňuje citlivou a poškozenou pleť
 • pomáhá při léčbě kožních onemocnění

Pojďme se nyní podívat na příznivé účinky BIO pupalkového oleje na ženský organismus blíže.


BIO Pupalkový olej pro zdraví a k posílení ženské energie

Pupalkový olej obsahuje cennou kyselinu gama-linolenovou (GLK), která se v těle mění na tzv. prostaglandiny s protizánětlivým účinkem.

Tyto látky dokážou blokovat zánětlivé procesy, které jsou spojeny s menstruačními křečemi. Stejně tak mohou pomáhat také při bolesti prsů, endometrióze a dalších problémech spojených s menstruačním cyklem. Dokonce se zkoumá také užití pupalkového oleje v léčbě neplodnosti.

Cenné složky pupalkového oleje také zabraňují zadržování vody a sodíku v těle a působí tak proti výkyvům v hmotnosti, mj. v souvislosti s ženským cyklem.

Obecně působí pupalkový olej na správnou funkci metabolismu. Napomáhá efektivnímu spalování tuků a zabraňuje jejich ukládání, tím může být užitečný v udržování váhy.

Pupalkový olej se doporučuje ženám v klimakteriu, pomáhá k posílení ženské energie i hormonální rovnováze. Příznivě ovlivňuje intimní život žen.

V neposlední řadě má pupalkový olej také antidepresivní účinky.


BIO Pupalkový olej pro ženskou krásu

Již jsme si říkali o pozitivním vlivu pupalkového oleje na udržování tělesné hmotnosti. Podívejme se nyní na další působení na krásu žen.

Pupalkový olej také příznivě působí na kardiovaskulární systém, podporuje lepší prokrvení končetin a působí tak proti vzniku křečových žil.

Pupalkový olej se také úspěšně užívá pro zlepšení stavu pokožky, vyhlazuje stárnoucí pleť, pomáhá při léčbě kožních problémů, ekzémů nebo akné.

Vyživuje a posiluje i vlasy a nehty.

1-4 of 4