Pupalkový olej - těhotenství a porod

posted Feb 25, 2012, 3:57 AM by admin _

Pupalkový olej je především zdrojem krásy a ženské energie. Výborně působí na kvalitu pleti, vlasů a nehtů a ženám pomáhá při mnoha ženských problémech. Panenský olej pupalky dvouleté má výjimečné schopnosti harmonizovat ženský organismus, regulovat hladinu hormonů. Mj. má také antidepresivní účinky.

Pupalkový olej svým protizánětlivým působením uvolňuje menstruační bolesti, bolesti v prsou, pomáhá při endometrióze a dalších ženských problémech. Je prospěšný ženám v klimakteriu.

Jak se to s těhotenstvím?

Obecně se v těhotenství pupalkový olej nedoporučuje, ačkoli někteří lékaři jeho užívání v těhotenství nezakazují. První tři měsíce nejsou vhodné pro jakékoliv experimenty a v dalších fázích se účinky pupalkového oleje s těhotenstvím spíše vylučují.

Zcela opačně je to před termínem porodu, kdy může pupalkový olej ženám pomáhat v přípravách na hladký průběh porodu či ho pomoci vyvolat.


Pupalkový olej před porodem

Užití pupalkového oleje se však doporučuje cca 3 týdny před termínem porodu, má uvolňovat porodní cesty a připravovat ženské tělo na porod. Pupalkový olej je také známý jako přírodní prostředek, který může pomoci vyvolat porod, je tedy vhodný pro ženy, které přenáší.

Pupalkový olej se v těhotenství hodí i pro vnější užití. Je nenahraditelný pro masáž hráze, která pomáhá ženě připravit se na samotný porod.

Pravidelná masáž hráze (oblasti mezi pochvou a konečníkem) prováděná cca 4 týdny před porodem uvolní tuto oblast a dodá ji pružnost. Při porodu by se tak měla lépe rozvinovat. Masáž zároveň může budoucí mamince přiblížit pocity při porodu, naučí se ovládat svaly této oblasti, což se uplatní i v partnerském životě.

Masáž hráze může žena provádět sama nebo poprosit partnera. Ideální je právě využití čistých, přírodních olejů. Pupalkový olej je pro své skvělé účinky na pružnosti, uvolnění i protizánětlivé vlastnosti nenahraditelný.

Jakékoliv problémy je však vždy třeba konzultovat se svým lékařem.


Pupalkový olej po porodu

I po porodu ženy ocení působení pupalkového oleje. Vnitřní užívání tohoto výjimečného panenského oleje po porodu napomůže k harmonizaci hormonů, zlepší psychiku maminky, pomůže i v mnoha dalších ohledech.

Uvádí se, že mj. pupalkový olej popáhá také při padání vlasů po porodu.

Comments