ŽENA A KRÁSA‎ > ‎

Wellness a péče o tělo

Naše články:

 • Koně – krásný a zdravý koníček Žijeme v době permanentního stresu, kdy se dlouhodobě potýkáme s řadou nejrůznějších problémů – ať již pracovních, finančních nebo osobních. Na druhé straně máme k dispozici celé spektrum relaxačních a wellness ...
  Posted Jun 4, 2012, 7:46 AM by admin _
 • Depilace cukrovou pastou Trendem dnešní doby je odstraňování chloupků snad ze všech částí těla, zdaleka už nejde pouze o nohy. Bohužel holení působí jen krátkodobě a v podpaží často zanechává i nevzhledné černé ...
  Posted Jul 25, 2013, 8:00 AM by admin _
 • Skákání na trampolíně – zábava i zdravý pohyb Trampolíny se dnes stávají oblíbenou zábavou dětí i dospělých. Na nejedné zahradě jsou dnes trampolíny k vidění a stále více lidí se rozhoduje si nějakou trampolínu jako atrakci pro děti ...
  Posted May 24, 2012, 9:44 AM by admin _
 • Ajurvédské masáže V dnešní době máme na výběr vedle klasických regeneračních a relaxačních masáží také řadu orientálních masáží. Ajurvédské masáže jsou součástí holistického ajurvédského systému, který vyzdvihuje význam přírodních metod, bylin a ...
  Posted Jul 25, 2013, 8:01 AM by admin _
 • Exotické masáže s pečujícími balzámy V poslední době si můžeme dopřávat i masáže s exotickým nádechem, nechávají se inspirovat zkrášlujícími a ozdravnými rituály celého světa, užívají vonné esence a masážní oleje s nezaměnitelným kouzlem a ...
  Posted Apr 27, 2012, 12:23 PM by admin _
 • Domácí čokoládová masáž! V nabídce různých masážních salónů a wellness center dnes často objevujeme čokoládovou masáž, která může být spojena také s čokoládovým zábalem. Čokoládová masáž s omamnou hřejivou vůní, která celé vaše ...
  Posted Apr 20, 2012, 8:34 AM by admin _
 • Dotek jara Aprílové počasí si s námi typicky zahrává, ale slunce již má nezvratnou sílu a příroda se jistojistě probouzí ze zimního spánku. I přes občasné oblačno a tolik potřebné dešťové přeháňky ...
  Posted Apr 20, 2012, 8:23 AM by admin _
 • Pupalkový olej při hubnutí Pupalkový olej je směsí blahodárných látek, které pozitivně ovlivňují fungování řady tělesných funkcí. Panenský olej, lisovaný za studena ze semen pupalky dvouleté, vyniká především obsahem polynenasycených mastných kyselin. Jde o ...
  Posted Feb 25, 2012, 4:16 AM by admin _
 • Wellness techniky a programy pro životní spokojenost Žijeme v moderní době, která nám přináší spoustu možností. Na jedné straně se denně potýkáme se znečištěným prostředím, nezdravou stravou a všudypřítomným stresem, na druhé straně máme řadu příležitostí, jak ...
  Posted Feb 21, 2012, 7:50 AM by admin _
 • Antistresová masáž hlavy - jde to i doma! V nabídce masážních a wellness center se dnes často objevuje také antistresová masáž hlavy, která má svůj původ v indickém holistickém systému – ajurvédě. Ajurvéda jako věda života je považována za ...
  Posted Feb 25, 2012, 3:40 AM by admin _
Showing posts 1 - 10 of 10. View more »

Koně – krásný a zdravý koníček

posted Jun 4, 2012, 7:46 AM by admin _

Žijeme v době permanentního stresu, kdy se dlouhodobě potýkáme s řadou nejrůznějších problémů – ať již pracovních, finančních nebo osobních. Na druhé straně máme k dispozici celé spektrum relaxačních a wellness aktivit, které nám mohou pomoci kompenzovat náročné životní tempo a stres. V nabídce aktivních wellness pobytů dnes nacházíme i tzv. hipoturistiku (od řeckého slova hipos – kůň). Jedná se o jízdu na koních jako způsob relaxace, který prospívá naši fyzické i duševní pohodě. Hipoturistika, která doplňuje klasickou pěší turistiku nebo cyklistiku znamená jízdu na koních s mnoha zdravotními přínosy pro lidský organismus...


Uvolnění od stresu, netradiční pohled na svět

Jízda na koních přináší tolik potřebný pobyt na čerstvém vzduchu a způsob, jak se odpoutat od stresu a starostí všedních dnů. Řada farem po celé republice a tzv. hipostezky v jejich okolí nám umožňují opustit ruch velkoměsta, užít si krásy přírody a poznat zvyklosti a zajímavosti daného regionu. Ne nadarmo se říká, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského sedla.


Jízda na koních pro zdraví a fyzickou kondici

Hipoturistika přináší nejenom uvolnění psychické, ale také uvolnění fyzické, skvěle uvolňuje napjaté svaly a svalové bloky. Tělesná teplota koně napomáhá prohřátí svalů a kloubů, a tím i jejich odblokování. Pohyb koně se navíc přenáší i na tělo jezdce, což blahodárně působí při nejrůznějších problémech kosterního a svalového aparátu, deformacích páteře či svalových atrofiích.

Jízda na koni jako léčebná terapie je prospěšná nejenom pro dospělé, ale i děti.. Pomáhá budovat sociální dovednosti, zbavuje agresivity, úzkosti i stresu, je prospěšná při psychických poruchách. Jízda na koni přispívá i k lepším motorickým dovednostem, je tak užitečná zvláště pro zdravý vývoj dětí. Hipoturistika se hodí i pro handicapované, který tak pomáhá se zdravotními problémy i zapojením do běžného života.

Depilace cukrovou pastou

posted May 24, 2012, 9:49 AM by admin _   [ updated Jul 25, 2013, 8:00 AM ]

Trendem dnešní doby je odstraňování chloupků snad ze všech částí těla, zdaleka už nejde pouze o nohy.

 • Bohužel holení působí jen krátkodobě a v podpaží často zanechává i nevzhledné černé tečky. Holení totiž neodstraňuje chloupky celé, zanechává na místě kořínky chloupků, které se jeví jako černé tečky.
 • Depilace, která dokáže odstranit celé chloupky včetně kořínků, je pak často zavrhována, protože bývá příliš bolestivá.
 • Holení i depilace jsou navíc spojené s podrážděním pokožky, zarudnutím, pupínky a dalšími nepříjemnými kožními projevy.

To vše dokáže eliminovat depilace cukrovou pastou.


Cukrová pasta + kokosový olej

Depilace cukrovou pastou

Depilace cukrovou pastou je moderním způsobem odstraňování chloupků i z těch nejcitlivějších míst na těle. Tato metoda dnes zažívá renesanci, přestože patří k těm nejstarším metodám depilace vůbec. Cukrová pasta, často obohacená o pečující a hojivé přírodní esence (tea tree, heřmánek aj.) je čistě přírodním produktem, který nezpůsobuje podráždění a zarudnutí pokožky. Depilace cukrovou pastou navíc probíhá ve směru růstu chloupků, takže je ve srovnání s jinými metodami méně bolestivá.

Cukrová pasta strhává pouze chloupky a odumřelé kožní buňky, to zabraňuje poškození pokožky často spojenému se zarůstáním chloupků. Cukrová pasta účinně a šetrně odstraní chloupky i z intimních partií těla až na celých šest týdnů. Depilace cukrovou pastou je přitom vhodná i pro domácí použití.

Cukrovou pastu s antibakteriálním teatree, pečujícím heřmánkem a růžovou vodou najdete v letní nabídce eshopu SÍLA DOTEKU. Najdete zde také návod na použití cukrové pasty s tea tree. 

V nabídce nechybí ani kokosový olej, který působí jako přírodní regenerační prostředek po depilaci. Cukrová pasta a kokosový olej jsou pro vás v eshopu navíc připraveny v akčním balení za výhodnou cenu.

Skákání na trampolíně – zábava i zdravý pohyb

posted May 24, 2012, 9:44 AM by admin _

Trampolíny se dnes stávají oblíbenou zábavou dětí i dospělých. Na nejedné zahradě jsou dnes trampolíny k vidění a stále více lidí se rozhoduje si nějakou trampolínu jako atrakci pro děti pořídit. Trampolíny však zdaleka nejsou určeny pouze pro děti. Skákání na trampolíně se stává i součástí nabídky fitness studií jako efektivní pohybová aktivita, vhodná i při hubnutí.

Trampolína přináší zážitky, zábavu a je i způsobem aktivní relaxace.


Trampolíny pro děti

Děti berou skákání na trampolíně jako zábavu. Jejich rodiče na ni mohou pohlížet jako na zdravý pohyb, který pomáhá dětem zlepšovat motoriku a budovat jejich fyzickou kondici. Skákání na trampolíně pomáhá i při psychických problémech a je prospěšné pro hyperaktivní děti. Těm slouží k vybití energie.


Trampolíny pro dospělé

Skákání na trampolíně přináší zábavu také dospělým. Trampolína okamžitě zlepšuje náladu a působí antidepresivně. Nepůsobí však pozitivně pouze na psychickou stránku, má také řadu dalších zdraví prospěšných účinků.

Skákání na trampolíně posiluje všechny svaly těla, zlepšuje fyzickou kondici, je prospěšné pro srdeční sval a tím i kardiovaskulární systém. Trampolína také stimuluje lymfatický systém, což napomáhá detoxikaci tkání a celého organismu. To mj. působí také proti celulitidě.

Skákání na trampolíně představuje efektivní pohyb, který je vhodný i při hubnutí, formuje postavu a přitom zbytečně nezatěžuje klouby.

Ajurvédské masáže

posted May 11, 2012, 9:47 AM by admin _   [ updated Jul 25, 2013, 8:01 AM ]

V dnešní době máme na výběr vedle klasických regeneračních a relaxačních masáží také řadu orientálních masáží. Ajurvédské masáže jsou součástí holistického ajurvédského systému, který vyzdvihuje význam přírodních metod, bylin a komplexního přístupu k léčení těla. Ajurvéda usiluje o harmonizaci těla, mysli a duše, jednou z metod, jak toho dosáhnout jsou také ajurvédské masáže.

Ajurvédské masáže využívají energetických drah těla a tzv. marmových bodů, jsou založeny na terapeutických účincích vzácných masážních olejů a léčivé síle bylin.

Základem ajurvédských masáží jsou právě směsi rostlinných olejů, bylin a koření, které efektivně napomáhají k celkovému uvolnění, odstranění ztuhlosti a bolestí svalů. Vedle svalů se v ajurvédských masážích často setkáváme i s rozhýbáním kloubů. Užívané oleje nemají jenom vyživovat a regenerovat, ale pronikají hluboko do postižených tkání a kloubů, aby je také pročistili od škodlivých látek a zbavili tak člověka bolesti.

Královskou ajurvédskou masáží je abhyanga – olejová masáž celého těla, která využívá také blahodárného působení tepla. Jde téměř o koupel v rozehřáté směsi léčivých olejů a bylin.


A jaké oleje ajurvéda využívá nejčastěji?

Základním ajurvédským olejem je olej sezamový, který vyniká svými prohřívajícími schopnostmi. V ajurvédě se také často uplatňuje prohřívací hořčičný olej se schopností prokrvovat tkáně, zbavovat bolesti svalů a kloubů. Mírně prohřívací účinky jsou přisuzovány i pečujícímu mandlovému oleji. Detoxikační působení dané schopností stimulovat činnost lymfatického systému pak má ricinový olej.

Naopak mírně chladivé vlastnosti jsou v ajurvédě připisovány kokosovému oleji. Kokosový olej působí jako přírodní antibiotikum a pomáhá tak ulevit při řadě kožních potíží. V ajurvédě se kokosový olej uplatňuje především při masáži hlavy a vlasů.

Exotický olej představuje i specifický nimbový olej s typickou oříškovo česnekovou vůní až pachem. Neem olej původem ze stromu zaderach indický má schopnost ničit bakterie, kožní plísně a nejrůznější parazity, pomáhá tak při mnoha kožních obtížích.

Všechny oleje - sezamový olej, mandlový olej, ricinový olej, kokosový olej i nimbový olej najdete v eshopu na www.SÍLADOTEKU.cz. Najdete zde i řadu dalších panenských olejů pro péči o zdraví i krásu.

Exotické masáže s pečujícími balzámy

posted Apr 27, 2012, 12:23 PM by admin _

V poslední době si můžeme dopřávat i masáže s exotickým nádechem, nechávají se inspirovat zkrášlujícími a ozdravnými rituály celého světa, užívají vonné esence a masážní oleje s nezaměnitelným kouzlem a vynikajícími pečujícími účinky. Exotické masáže jsou potvrzením toho, že skrze tělo se dá ovlivňovat i mysl. Jemné doteky orientálních olejů, různé zábaly a chvilky relaxace dokážou uvolnit nejenom svaly, ale také mysl.

V nabídce masérských salónů se tak můžeme setkat s čokoládovou nebo kokosovou masáží, aromaterapeutickými masážemi, zkrášlujícími rituály obohacenými o peeling anebo zábaly. Dopřát si špetku exotiky a mimořádné pečující účinky, relaxovat u blahodárných doteků vonných tělových balzámů můžete i doma, stačí si některý z tělových balzámů určených k péči o tělo i duši pořídit.

karité - bambucké máslo
Takový balzám může představovat čistý panenský kokosový olej. Můžete si ho dopřát například v balení české společnosti Nobilis Tilia zaměřené na přírodní kosmetiku s příhodným názvem Kokosová fantazie. Využít můžete také karité – bambucké máslo, které je také ve své nejpřirozenější podobě k dostání v pečující dóze s označením Bambucká fantazie. Třetím balzámem z pečující tělové řady Nobilis Tilia je pak Čokoládová fantazie s kakaovým máslem.

O těchto unikátních balzámech vhodných pro profesionální i domácí masáž i každodenní luxusní péči o tělo se dočtete na webu www.kekrase.cz.

Všechny balzámy jsou součástí nabídky eshopu SÍLA DOTEKU s přírodními a bio produkty.

Domácí čokoládová masáž!

posted Apr 20, 2012, 8:32 AM by admin _   [ updated Apr 20, 2012, 8:34 AM ]

V nabídce různých masážních salónů a wellness center dnes často objevujeme čokoládovou masáž, která může být spojena také s čokoládovým zábalem. Čokoládová masáž s omamnou hřejivou vůní, která celé vaše tělo zahalí do sladkého kakaového závoje bývá označována jako královská masáž. Má povzbuzující a stimulující účinky na pokožku, ale zaručeně také přinese radost a zlepší náladu.

Čokoládová masáž je založena na povzbuzujícím působení čokolády, resp. kakaa, které je jejím základem. Kakao a kakaové pochoutky jsou již po tisíce látky užívány pro zlepšení nálady a posílení organismu. Výrazná vůně kakaa je zdrojem dobré nálady, zároveň má i stimulující a antioxidační vlastnosti.

Kakao obsahuje cenné vitamíny a minerální látky, které mají omlazující účinky na pokožku. Kakaové máslo se pak užívá pro své hydratační, vyživující a omlazující vlastnosti. Kakao dokáže blokovat procesy předčasného stárnutí, má antioxidační efekt a působí proti vráskám. Kakao v péči o pokožku podporuje prokrvení pokožky, stimuluje metabolismus pleti a tak ji vyjasňuje a omlazuje.


Všechny zvláčňující, vyživující a omlazující vlastnosti kakaa se využívají i při čokoládových masážích. K dispozici je však i čokoládová kosmetika a pečující balzámy s obsahem kakaového másla, které své povzbuzující a stimulační účinky předávají pokožce i v domácí péči.


Čokoládový BIO balzám s bambuckým máslemDíky čokoládovým balzámům se můžete i doma zahalit do lahodného čokoládového závoje, který zaručeně osvěží vaši mysl i pleť. Vychutnáte si tak sladkou čokoládovou vůni bez toho, abyste se bála o svoji váhu. Právě naopak, kakaové máslo a čokoládová péče vám přinese krásnější, jasnější a vyhlazenou pokožku.

Čokoláda navíc působí jako afrodiziakum, sladce voňavou pokožku tak ocení i váš partner.

Pečující tělový balzám Čokoládová fantazie najdete v e-shopu Síla doteku ZDE. Čokoládovou péči můžete dopřát sobě i svým dětem, které tato čokoládová pochoutka jistě potěší, minimálně tak, jako vás.

Dotek jara

posted Apr 19, 2012, 12:03 PM by admin _   [ updated Apr 20, 2012, 8:23 AM ]

Aprílové počasí si s námi typicky zahrává, ale slunce již má nezvratnou sílu a příroda se jistojistě probouzí ze zimního spánku. I přes občasné oblačno a tolik potřebné dešťové přeháňky se můžeme těšit z kvetoucích stromů, nádherných kvítků v našich zahrádkách nebo všudypřítomné zeleně přinášející radost a novou energii.

Jaro je obdobím nových začátků, dobou spojenou se znovuobnovením všech přírodních cyklů. Všechno staré je pryč a nové začíná. S jarním kouzlem a hřejivými slunečními paprsky je také spojený tělový a masážní olej Dotek jara. V péči o pokožku přináší povzbuzující působení, vyjasňuje a vyhlazuje pleť, přináší novou energii do každodenního života.


Tělový a masážní olej Dotek jara

Dotek jara - tělový a masážní olej
Tato výjimečná kompozice panenských olejů a vonných esenciálních olejů pochází z aromaterapeutické dílny společnosti Nobilis Tilia.

Dotek jara slouží jako masážní olej k profesionálním i domácím masážím, uplatní se i jako pečující tělový olej, který dodá pokožce jasnější a krásnější vzhled, unavené mysli pak novou energii do každodenních dnů. Osvěžující jarní vůně zvedne náladu i sebevědomí.

Tělový a masážní olej Dotek jara harmonizuje emoce. Působí zejména na srdce a játra, pomáhá uvolňovat negativní pocity, ulevuje od frustrací, zbavuje hněvu, oživuje, přináší radost a dobrou náladu.


Tělový a masážní olej Dotek jara koupíte spolu s dalšími vonnými oleji v e-shopu LNĚNÝ OLEJ LÉČÍ. Vonné tělové oleje skvěle doplňují zaměření e-shopu, kterým jsou panenské oleje ve své nejpřirozenější podobě. Tělové a masážní oleje panenské oleje obohacují o směsi přírodních vonných esencí, aby jejich rozšířily pečující a terapeutické působení.

Pupalkový olej při hubnutí

posted Feb 25, 2012, 4:16 AM by admin _

Pupalkový olej je směsí blahodárných látek, které pozitivně ovlivňují fungování řady tělesných funkcí.

Panenský olej, lisovaný za studena ze semen pupalky dvouleté, vyniká především obsahem polynenasycených mastných kyselin. Jde o látky, které jsou pro tělesné tkáně životně důležité, tělo si je přitom samo neumí syntetizovat a je potřeba je dodávat z venčí.

Polynenasycené mastné kyseliny jsou označovány také jako vitamín F:

 • stimulují odbourávání tuků v těle (nasycených mastných kyselin),
 • snižují hladinu cholesterolu,
 • příznivě ovlivňují pružnost cév
 • a představují prevenci kardiovaskulárních chorob.

Pro hubnutí je významný především vliv pupalkového oleje na správnou funkci metabolismu a role nenasycených mastných kyselin v odbourávání tuků.


Pupalkový olej je ceněný také pro svou unikátní složku – kyselinu gama-linolenovou (GLA), ta vyniká svými protizánětlivými účinky. Obsahem GLA s protizánětlivým působením předčí pupalkový olej všechny běžně užívané potraviny.

V těle se GLA mění na tzv. prostaglandiny, látky, které ovlivňují celou řadu tělesných procesů. Vedle toho, že se

 • podílejí na efektivním spalování tuků,
 • mj. také zabraňují zadržování sodíku a vody v těle
 • a pomáhají regulovat hmotnost v souvislosti s menstruačním cyklem.

Wellness techniky a programy pro životní spokojenost

posted Feb 21, 2012, 7:50 AM by admin _

Žijeme v moderní době, která nám přináší spoustu možností. Na jedné straně se denně potýkáme se znečištěným prostředím, nezdravou stravou a všudypřítomným stresem, na druhé straně máme řadu příležitostí, jak se s těmito negativními faktory vyrovnat.

Trendy současné společnosti tak s sebou nesou vedle nejvyspělejších technologií a komunikačních prostředků i návrat k přírodě. Otevřenost světa nám dává možnost sdílet tisícileté moudrosti východní medicíny, okusit očistné i zkrášlující procedury z těch nejexotičtějších míst světa.


Co wellness přináší do běžného života?

Wellness jako komplexní přístup ke svému životu a sobě samému si klade dosáhnout harmonie v oblasti tělesné, mentální i duševní. Wellness techniky jsou nám dnes blíže než kdykoliv předtím a více než kdy jindy nám dokážou pomoci v získání vitality a energie do života.

Wellness jako pojem vznikl teprve nedávno, samotný pochází z angličtiny a je spojením pozitivního přístupu k životu, spokojenosti těla a duše (well-being) a fitness jako péče o tělo, efektivního pohybu i zdravého životního stylu. Wellness neboli komplexní přístup k životu, který zahrnuje jak stránku tělesnou, tak stránku duševní, je starý jako lidstvo samo. Právě tento princip, založený na fungování přírodních zákonů, je základem východních holistických nauk.


Co to vlastně znamená wellness?

Wellness tak v současné světě představuje myšlení a životní styl vedoucí ke zdraví a spokojenosti. Je spojený s pozitivním životním přístupem, zdravé stravě a užívání přírodních produktů. Wellness techniky a programy pak zahrnují nejrůznější typy masáží, lázeňské procedury, očistné i regenerační techniky nebo pohybové cvičení usilující o harmonii těla a duše (jóga, tai-chi aj.).

Wellness znamená péči o tělo a o duši. Můžete si ji dopřát i prostřednictvím panenských olejů, které díky svému blahodárnému složení přinášejí do vaší stravy kuchyně i každodenní péče o tělo množství cenných látek.

Antistresová masáž hlavy - jde to i doma!

posted Feb 21, 2012, 7:45 AM by admin _   [ updated Feb 25, 2012, 3:40 AM ]

V nabídce masážních a wellness center se dnes často objevuje také antistresová masáž hlavy, která má svůj původ v indickém holistickém systému – ajurvédě. Ajurvéda jako věda života je považována za nejstarší léčebný systém světa, vychází z ní všechny moderní disciplíny. Antistresová masáž, kterou si dnes můžeme dopřát i u nás, má své kořeny právě v Indii, kde se praktikuje již po tisíce let a je součástí každodenního života Indů.


Masáž hlavy pomáhá proti stresu a má i řadu dalších přínosů

Masáž hlavy je založena na poznatku, že právě na hlavě, příp. šíji a rukou je mnoho bloků a napětí, které se dá odstranit vhodnými masážními technikami. Hlava, která bývá ve většině klasických masáží neprávem opomíjena, je centrem negativních myšlenek.

Právě na hlavě, především v oblasti zátylku, ale i na čele či v oblasti obočí, spánků nebo nad rty přitom existují energetická místa, která vhodným stlačením dokážou uvolnit napětí. Antistresová masáž, kterou si dnes můžete dopřát v mnoha masážních a wellness centrech tak přináší především psychické uvolnění, ulevuje od úzkosti, podrážděnosti a únavy, zlepšuje koncentraci. Pomáhá při nespavosti, bolestech hlavy stresového původu nebo při očním napětí.


Vyzkoušejte principy masáže hlavy doma!

Masáž hlavy zahrnuje nejrůznější hmaty po celé hlavě, v oblasti šíje i na rukou. Masáž hlavy mj. prokrvuje pokožku hlavy, dochází k lepšímu vyživování tkání a je tak podporován i růst vlasů.

I doma si můžete vyzkoušet, jakou úlevu představuje uvolnění napětí na hlavě. Spojte masáž hlavy s běžnou péčí o vaše vlasy nebo např. olejovým zábalem na vlasy. Udělá to dobře vaší duši i vašim vlasům.


Olejový balzám na vlasy a masáž hlavy

Pupalkový olej je známý pro své zkrášlující účinky. Dokáže obnovit vitalitu a pružnost poškozeným vlasům. Prostřednictvím olejového zábalu vlasy vyživuje a navrací jim lesk.

Zkuste pupalkový olej před samotným zábalem aplikovat formou masáže hlavy!


Domácí masáž hlavy – jak postupovat?

 • Mírně nahřejte pupalkový olej a vlijte ho do misky. Do misky vždy v případě potřeby namáčejte konečky prstů, abyste olej mohli vmasírovat do pokožky hlavy.
 • Začněte v oblasti týlu. V místě, kde je začátek lebky a končí krk se nachází řada energetických bodů. Zde se hromadí nejvíce napětí a stisky v těchto místech mohou přinést úlevu. Jemnými tlaky všemi prsty procházejte celou oblast, tlak můžete postupně zvyšovat, pokud budete cítit úlevu. Největší tlak vyvinete palci.
 • Opět namočte prsty do oleje a mírně roztaženými prsty procházejte po celé hlavě. Začněte u ucha a posunujte se klikatými pohyby až na temeno hlavy. Pohyby prstů vám můžou připomínat hrábě, jako „hrabítka“ se také tato masážní technika nazývá. Věnujte se oběma stranám hlavy, pokud to zvládnete, můžete i zároveň prostřednictvím obou končetin.
 • Postupně procházejte prsty vlasovou pokožku ve všech směrech, zvyšujte a snižujte tlak, jak vám to bude příjemné.
 • Dále přejděte k vlasům, zůstaňte u kořínků. Prsty namočenými v oleji vždy uchopte pramen vlasů a mírně zatahejte, můžete uplatňovat krouživé pohyby – i na pokožku hlavy, může to připomínat aplikaci šamponu, hmaty se proto také naývají tzv. šampónování.
 • Postupně přejděte k aplikaci oleje na celou délku vlasů a vlasové konečky.
 • Po masáži a aplikaci oleje na vlasy si dopřejte ještě relaxaci. Vlasy zabalte do fólie, příp. ještě přikryjte ručníkem a nechte zkrášlující zábal působit asi půl hodiny.

1-10 of 10