Koně – krásný a zdravý koníček

posted Jun 4, 2012, 7:46 AM by admin _

Žijeme v době permanentního stresu, kdy se dlouhodobě potýkáme s řadou nejrůznějších problémů – ať již pracovních, finančních nebo osobních. Na druhé straně máme k dispozici celé spektrum relaxačních a wellness aktivit, které nám mohou pomoci kompenzovat náročné životní tempo a stres. V nabídce aktivních wellness pobytů dnes nacházíme i tzv. hipoturistiku (od řeckého slova hipos – kůň). Jedná se o jízdu na koních jako způsob relaxace, který prospívá naši fyzické i duševní pohodě. Hipoturistika, která doplňuje klasickou pěší turistiku nebo cyklistiku znamená jízdu na koních s mnoha zdravotními přínosy pro lidský organismus...


Uvolnění od stresu, netradiční pohled na svět

Jízda na koních přináší tolik potřebný pobyt na čerstvém vzduchu a způsob, jak se odpoutat od stresu a starostí všedních dnů. Řada farem po celé republice a tzv. hipostezky v jejich okolí nám umožňují opustit ruch velkoměsta, užít si krásy přírody a poznat zvyklosti a zajímavosti daného regionu. Ne nadarmo se říká, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského sedla.


Jízda na koních pro zdraví a fyzickou kondici

Hipoturistika přináší nejenom uvolnění psychické, ale také uvolnění fyzické, skvěle uvolňuje napjaté svaly a svalové bloky. Tělesná teplota koně napomáhá prohřátí svalů a kloubů, a tím i jejich odblokování. Pohyb koně se navíc přenáší i na tělo jezdce, což blahodárně působí při nejrůznějších problémech kosterního a svalového aparátu, deformacích páteře či svalových atrofiích.

Jízda na koni jako léčebná terapie je prospěšná nejenom pro dospělé, ale i děti.. Pomáhá budovat sociální dovednosti, zbavuje agresivity, úzkosti i stresu, je prospěšná při psychických poruchách. Jízda na koni přispívá i k lepším motorickým dovednostem, je tak užitečná zvláště pro zdravý vývoj dětí. Hipoturistika se hodí i pro handicapované, který tak pomáhá se zdravotními problémy i zapojením do běžného života.

Comments