Skákání na trampolíně – zábava i zdravý pohyb

posted May 24, 2012, 9:44 AM by admin _

Trampolíny se dnes stávají oblíbenou zábavou dětí i dospělých. Na nejedné zahradě jsou dnes trampolíny k vidění a stále více lidí se rozhoduje si nějakou trampolínu jako atrakci pro děti pořídit. Trampolíny však zdaleka nejsou určeny pouze pro děti. Skákání na trampolíně se stává i součástí nabídky fitness studií jako efektivní pohybová aktivita, vhodná i při hubnutí.

Trampolína přináší zážitky, zábavu a je i způsobem aktivní relaxace.


Trampolíny pro děti

Děti berou skákání na trampolíně jako zábavu. Jejich rodiče na ni mohou pohlížet jako na zdravý pohyb, který pomáhá dětem zlepšovat motoriku a budovat jejich fyzickou kondici. Skákání na trampolíně pomáhá i při psychických problémech a je prospěšné pro hyperaktivní děti. Těm slouží k vybití energie.


Trampolíny pro dospělé

Skákání na trampolíně přináší zábavu také dospělým. Trampolína okamžitě zlepšuje náladu a působí antidepresivně. Nepůsobí však pozitivně pouze na psychickou stránku, má také řadu dalších zdraví prospěšných účinků.

Skákání na trampolíně posiluje všechny svaly těla, zlepšuje fyzickou kondici, je prospěšné pro srdeční sval a tím i kardiovaskulární systém. Trampolína také stimuluje lymfatický systém, což napomáhá detoxikaci tkání a celého organismu. To mj. působí také proti celulitidě.

Skákání na trampolíně představuje efektivní pohyb, který je vhodný i při hubnutí, formuje postavu a přitom zbytečně nezatěžuje klouby.

Comments