Wellness techniky a programy pro životní spokojenost

posted Feb 21, 2012, 7:50 AM by admin _

Žijeme v moderní době, která nám přináší spoustu možností. Na jedné straně se denně potýkáme se znečištěným prostředím, nezdravou stravou a všudypřítomným stresem, na druhé straně máme řadu příležitostí, jak se s těmito negativními faktory vyrovnat.

Trendy současné společnosti tak s sebou nesou vedle nejvyspělejších technologií a komunikačních prostředků i návrat k přírodě. Otevřenost světa nám dává možnost sdílet tisícileté moudrosti východní medicíny, okusit očistné i zkrášlující procedury z těch nejexotičtějších míst světa.


Co wellness přináší do běžného života?

Wellness jako komplexní přístup ke svému životu a sobě samému si klade dosáhnout harmonie v oblasti tělesné, mentální i duševní. Wellness techniky jsou nám dnes blíže než kdykoliv předtím a více než kdy jindy nám dokážou pomoci v získání vitality a energie do života.

Wellness jako pojem vznikl teprve nedávno, samotný pochází z angličtiny a je spojením pozitivního přístupu k životu, spokojenosti těla a duše (well-being) a fitness jako péče o tělo, efektivního pohybu i zdravého životního stylu. Wellness neboli komplexní přístup k životu, který zahrnuje jak stránku tělesnou, tak stránku duševní, je starý jako lidstvo samo. Právě tento princip, založený na fungování přírodních zákonů, je základem východních holistických nauk.


Co to vlastně znamená wellness?

Wellness tak v současné světě představuje myšlení a životní styl vedoucí ke zdraví a spokojenosti. Je spojený s pozitivním životním přístupem, zdravé stravě a užívání přírodních produktů. Wellness techniky a programy pak zahrnují nejrůznější typy masáží, lázeňské procedury, očistné i regenerační techniky nebo pohybové cvičení usilující o harmonii těla a duše (jóga, tai-chi aj.).

Wellness znamená péči o tělo a o duši. Můžete si ji dopřát i prostřednictvím panenských olejů, které díky svému blahodárnému složení přinášejí do vaší stravy kuchyně i každodenní péče o tělo množství cenných látek.

Comments